Mustafa Doğan

1978 yılında Almanya’da dünyaya gelen ve orta öğrenimini Develi İmam Hatip Lisesi'nde tamamlayan Doğan, gençlik yıllarında, Refah Partisi'nde görev alarak siyasete başladı.

 

Doğan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde  Fen Edebiyat Fakültesi'nde Kimya bölümü üzerine eğitim görürken Milli Gençlik Vakfı'nda (MGV) üniversite teşkilatında faaliyet gösterdi.

 

Aachen Üniversitesi’nde kimya bölümünde Almanca ve kimya üzerine eğitim aldı. Münster Üniversitesi’nde “Nano Teknoloji“ üzerine yüksek lisansını tamamlayan Doğan, o yıllarda da Milli Görüş organizasyonlarında çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

 

Almanya’da ilaç sanayinde önde gelen firmalardan Bayer Firması’nda Leverkusen’de Ar-Ge bölümünde çalışmalar gerçekleştiren Doğan, akabinde Türk Hava Yolları’nda satış biriminde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra Amerika Kıtası’ndan sorumlu Satış Başkan Yardımcılığı görevini 7 yıl sürdürdü ve görevinden ayrıldı. 

 

Doğan, 2002’den günümüze kadar Avrupa Milli Görüş Teşkilatı (IGMG), Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, International Youth Forum (İYFO) ,İlim Yayma Cemiyeti, TEKDER başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışı üst düzey görevlerde bulundu.

 

Doğan, evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça bilmektedir.