Yemen Heyeti Yeniden Refah Partisi'ni Ziyaret Etti

Yemen’in yetiştirdiği büyük âlimlerden Prof.Dr. Şeyh Abdülmecid ez Zindanî’nin oğlu Prof. Abdullah ez Zindanî, beraberinde Kenya-Yemen Dostluk Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Alnadhiry, Yemen Müteahhitler Birliği Genel Başkanı, Yemen Müteahhit ve Mühendisler Odası Başkanı, Ulusal İnsani Yardım Kuruluşu Genel Başkanı Dr.E. Farag A.Amer ve Yemen eski Milli Eğitim Bakanı el Zindani’nin oğlu ile birlikte Yeniden Refah Partisi Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin ve MKYK üyesi Mehmet Altınöz Bey’i ziyaret ettiler.
Yemen Heyeti’nin ziyareti sırasında, Yemen’deki son gelişmeler ve özellikle bölgedeki son gelişmeler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmeler sırasında Prof. Abdullah ez Zindanî yaptığı açıklamada Yeniden Refah Partisi’nin kurulmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile Yemen arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın İslam Dünyası için yeni bir umut olduğunu dile getirerek, Erbakan isminin kendileri için çok büyük anlam ifade ettiğini ifade etti.
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin ve MKYK üyesi Mehmet Altınöz de, görüşmelerden duydukları memnuniyeti belirterek, Türkiye ile Yemen arasındaki ilişkilerin sağlam zemine oturması ve Yemen’deki sorunların bir an önce çözüme kavuşması için üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.