Kuveyt Büyükelçilik Ziyareti

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Kuveyt Büyükelçisi Sayın Ghassan Yousef Al Zawawi’ye iade-i ziyarette bulundu.
Ziyaret sırasında Türkiye-Kuveyt arasındaki ilişkiler başta olmak üzere, Ortadoğu ve İslam Dünyasındaki son gelişmeler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle Sayın Büyükelçi Al Zawawi, Türkiye’nin İslam Dünyasına liderlik yapması konusundaki görüşlerini dile getirirken, Türkiye’nin bunu gerçekleştirebilecek güce sahip olduğunun vurgusunu yaptı.
Yeniden Refah Partimizin Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da, yaptığı açıklamada Türkiye’nin Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın otuz yaşlarında kurduğu Gümüş Motor ile Türkiye’nin sadece bir tarım ülkesi olduğu ve sanayi ile uğraşmaması gerektiği yaklaşımıyla oluşturulmaya çalışılan algıyı ortadan kaldırdığını, 1970’li yıllarda başlattığı sanayi hamlesiyle de Türkiye’nin ufkunu genişlettiğini vurgulayarak Türkiye’de büyük çapta zihniyet değişiminin öncüsü olduğunu ifade etti. 
Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan sonra ABD’nin uyguladığı ambargo kararına karşılık İncirlik Üssü’nü kapatarak karşılık verdiğini ve böylece teslimiyetçi anlayışa son verdiğini dile getirdi. 
Kuveyt Büyükelçisi Sayın Al Zawawi de, Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın İslam Dünyası ile özdeşleştiğini ve kendileri için büyük bir önem ifade ettiğinin altını çizdi.
Samimi bir hava içerisinde gerçekleşen görüşmede, Genel Başkanımız Dr.Fatih Erbakan, 1990 Körfez Krizi sırasında Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın Körfez Savaşı’nı durdurmaya yönelik olarak icra ettiği, 
22 gün süren “Körfez Barış Harekâtı” temas trafiği ile ilgili “Hedef”, “Tatbik” ve “İcra” programları kapsamındaki 15 maddelik çözüm önerilerini ve bölge ülkelerinin liderleriyle yaptığı görüşmeler ışığındaki önemli notları kendilerine takdim etti. 
Genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın Kuveyt Büyükelçisine yaptığı ziyarette kendisine Dış İlişkiler başkanı Doğan Bekin ve MKYK üyesi Mehmet Altınöz de eşlik ettiler.