Genel Başkanımız Malatya İftar Programına Katıldı

Genel Başkanımız Ramazan 2019 iftarlar programları çerçevesinde Ramazan’ın 17. iftarını Malatyalılarla birlikte açtı. Malatyalıların yoğun ilgi gösterdiği iftarı takiben Malatyalılara hitap etti.
Kısa zamanda, sınırlı imkânlarla büyük mesafeler kateden Malatya İl Başkanı ve yönetimine teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
“Ramazan’ın ve Ramazan Bayramı’nın dünya üzerindeki bütün ezilenlerin, sömürülen ve hakkı gasledilenlerin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.
Partimizin 23 Kasım 2018’de resmi olarak kurulduğunu hatırlatan Genel Başkanımız, “Millî Görüş” sancağını ikinci 40 yılda layık olduğu yere taşıyacağız". dedi
Yeniden Refah Partimizin kurulma amacını dile getiren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan;
“Partimizi; Yaşanabilir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi, Yeni ve Adil Bir Dünya’yı inşâ etmek, İslam Birliği’ni kurmak için kurduk. Yeniden Refah Partimizi milletimizin büyük bir ihtiyacı olduğu için kurduk. Neden? Çünkü milletimiz bugün muhalefetten de şikâyetçi, iktidardan da şikâyetçi onun için. Milletin “Bunlar gitsin de ne olursa olsun” anlayışı güden muhalefetten şikâyetçi olduğunu ifade ederek, “Bu milletin evlatlarının 15 Temmuz gecesi iyi niyetle, samimi olarak ihlasla ortaya koyduğu bir direnişi bile eleştirecek noktaya gelen muhalefetten şikâyetçi.” dedi.
Mevcut iktidarın başörtüsü sorununu ortadan kaldırdığını, imam hatip okullarını açtığını ve başörtülü kadınların artık yönetimde olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız, bunların son derece önemli adımlar olduğunu kaydetti.
Diğer taraftan ise Türkiye’de işsizliğin, vergilerin, bütçe açığının arttığını rakamlarla ortaya koyarak konuşmasını şu önemli uyarılarla bitirdi.
“İmam hatiplere, Kuran kurslarına, başörtülü milletvekillerine, bakanlara en çok biz seviniyoruz ama bu söylediğimiz perişan tablo ne olacak. Bizim işimiz, davamız Milli Görüş olarak sadece inanç özgürlüğünü temin etmek değil, sadece bireysel ibadetlerimizi yerine getirmek değildir. Bizim işimiz bunlarla birlikte asıl olarak yönetimde, paylaşımda adaleti tesis etmektir.”