Genel Başkanımız Ahde Vefa Platformu programına katıldı

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Ahde Vefa Buluşmaları"'nın konuğu olarak katıldığı programda, Abdülhamid Han Hazretleri ile Necmettin Erbakan hocamızı anlattı. Genel Başkanımız  "Abdülhamid Han Hazretleri ile Erbakan hocamız peygamberlerin yolunda bir hayat yaşayarak emperyalist güçlerin oyunlarını bozdukları için onların hedefi haline geldiler" dedi.
 
Ahde Vefa Platformu'nun 'Ahde Vefa Buluşmaları' kapsamında gerçekleştirdiği programın bu haftaki konukları Genrl Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ve Abdülhamid Han Hazretleri'nin torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu oldu.
 
'Onlar neden Peygamberlerin yolundaydı?'
 
Programda konuşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Abdülhamid Han Hazretleri ile Necmettin Erbakan hocamızı anlattı. Erbakan, Cennet mekân Abdülhamid Han Hazretleri ile Necmettin Erbakan hocamızın Peygamberlerin yolunda yürüyen kimseler olduklarını vurgulayarak  "Cenab-ı Allah Abdülhamid Han Hazretlerine gani gani Rahmet eylesin. Neden Erbakan hocamız ve Abdülhamid Han Hazretleri Peygamberlerin yolunda yürüyen kimselerdi? Abdülhamid Han Hazretleri hergün 7 Yasin-i Şerif okuyan bir kişiydi. Sadece bu Yasinleri okuduğu için Peygamberimizin yolunda yürüdü demiyorum. Peygamberler, birincisi; Cenab-ı Allah'ın yeryüzünde verdiği nimetler insanlar arasında adil şekilde paylaşılsın diye gönderildi. Kul hakkına riayet edilsin, herkes emeğinin karşılığını alsın, bir avuç imtiyazlı azınlık dünyadaki nimetlerin yüzde doksanını alırken, kalan milyarca insan geri kalan yüzde onla idare etmesin, ekonomide adil bir sistem olsun, Cenab-ı Allah'ın nimetleri adil bir şekilde paylaşılsın diye gönderildiler. İkinci temel görevleri ise şuydu: Bütün dünyada çifte standart, haksızlık, zulüm ortadan kalksın, sosyal hayatta ve hukuk düzeninde adil bir sistem kurulsun." dedi.
Abdülhamid Han ile Necmettin Erbakan'ın Peygamberlerin iki temel vazifesini ömürleri boyunca örnek aldıklarını vurgulayan Erbakan; "Abdülhamid Han Hazretleri, Peygamberlerin en önemli vazifesi olan bu iki temel konuda canla başla çalışan ve gerekli adımları atan bir kimseydi. Merhum Erbakan hocamızda bu iki temel konuda hayatı boyunca mücadele etmiş ve gerekli adımları atmış bir kimse olduğu için Abdülhamid Han Hazretleri ve Erbakan hocamız Peygamberlerin yolunda yürüyen kimselerdi diyoruz" şeklinde konuştu.
 
Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Abdülhamid Han ile Necmettin Erbakan Hocamızın neden Siyonistlerin hedefi haline geldiğini de şöyle anlattı:
"Abdülhamid Han Hazretleri ve Erbakan hocamıza dünya siyonizminin ve ırkçı emperyalizmin büyük düşmanlık beslemesinin sebebi de her ikisinin de bu iki temel konuda dünya siyonizminin oyunlarını bozmak istemesidir"