Elazığ Kurtuluş Milli Görüştedir Diye Haykırdı

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi   13 Nisan 2019 Cumartesi  günü saat: 17.00'de  Kültürpark Mamüret’ül  Aziz salonunda Genel Başkanımızın katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Diyarbakır İl Kongresinin ardından karayolu ile Elazığ'a geçen Genel Başkanımızı Elazığ tam anlamıyla bağrına bastı.
 
"Muhteşem Karşılama"
 
Havaalanı yolunda 1000 araçlık bir konvoyla karşılanan Genel Başkanımız büyük bir sevgi ve hasret selinin ortasında kaldı. Şehre kendisini selamlayan Elazığlıların sevgi gösterileri arasında otobüsten Elazığlıları selamlayarak adım adım ilerleyebilen bir konvoyla girdi.
 
Genel Başkanımıza Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Sacit Günbey, Prof. Dr. Doğan Aydal, Cengiz Zor, çevre illerin il başkanları, Genel Merkez Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Mehmet Gül, Genel Merkez  Gençlik Kolları Genel  Başkan  Yardımcısı Samet Can, Yeniden Refah Partisi  Elazığ il ve İlçe yönetim Kurulu ve Merkez İlçe yönetim kurulu  üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik  kolları üyeleri ve çok sayıda Elazığlı   hemşehrilerimiz katıldılar.
 
 
Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Fikret Uymaz programın açılışında yaptığı selamlama konuşmasında toplantıya katılanlara teşekkür ederek başladı. Beklenen ve özlenen Milli Görüş heyecanını yeniden yaşattığı için Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'a özellikle teşekkür  eden Uymaz, konuşmasına  Yeniden Refah Partisi teşkilat mensuplarına ve tüm katılımcılara ve özellikle salonun içini ve dışını dolduran ve havaalanı yolundan solona kadar yoğun ilgi gösteren tüm Elazığlılara  teşekkür ederek son verdi.
Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Sacit Günbey ve Prof. Dr. Doğan Aydal Bbeyin selamlama konuşmalarından sonra Genel Merkez Tanıtma Başkanlığınca hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.
Son olarak kürsüye Elazığ Millî Görüşçülerinin yoğun ilgi ve destekleri, tezahüratları ile kürsüye çıkan Genel Başkanımız konuşmasına Elazığlılara özel bir teşkkür ederek başladı. Katılımcılara ve havaalanı yolundan solona kadar yoğun ilgi gösteren tüm Elazığlılara  teşekkür ederek  başlayan Erbakan “Biz bugün Elazizde,  Hünkar mahfilimizde, 1969 -1991-1994-1995 ruhunu ve Erbakan ruhunu yaşadık elhamdülillah. Bu gece Siyonizm 300 ler meclisi uyku hapı ile dahi uyuyamaz. Şimdiye kadar fragmanı izlediniz. Film şimdi yeni başladı” dedi
Türkiye gündemine de değinen Genel Başkanımız “Dış güçlere, faizcilere, Ankapark'ta dinazorlara akan parayı halka aktaracağız. Denk bütçeyi hayata geçirip, maaşlara %50 zam yapacağız. Madden  ve manen kalkınmış bir Türkiye'nin oluşmasını sağlayacapız.  İlla biz yapalım. Sorunları biz çözelim demiyoruz. Sorunlar çözülsünde kim çözerse çözsün” dedi. 
Dış politikaya da değinen Erbakan, “Biz dış güçlere teslim olmuş bir Türkiye yerine, İslam alemine lider bir Türkiye oluşturacağız. Amerika'yı İslam dünyasından söküp atacağız” dedi
Son olarak, “Kurtuluş Milli Görüştedir” diyerek sözlerini tamamlayan Genel Başkanımıza çiçek ve plaket takdimlerinden sonra yapılan seçimlerde Fikret Uymaz İl başkanlığına seçildi.
Genel Başkanımız son olarak Yeniden Refah Partisi Elazığ  il binasının açılışını da yaparak Elazığ'dan ayrıldı.