Diyarbakır İçin Biz Varız

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Diyarbakır 1. Olağan İl Kongresine katıldı. Kongrede konuşan Genel Başkanımız: “1994 yılı ruhuna ihtiyaç var. 54. hükumetin o efsane hizmetleri yeniden ve daha fazlasıyla Yeniden Refah Partisi’nde bizler gerçekleştireceğiz. Bizler diğer muhalefet partilerine benzemeyiz” dedi.
 
Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Türkiye'nin 1994 yılı ruhuna ihtiyacı olduğunu ve 54. hükümetin o efsane hizmetlerinin yeniden ve daha fazlasıyla Yeniden Refah Partisi'nde olacağını söyledi.
 
Kongreye Genel Başkanımızın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sacit Günbey, Yeniden Refah Partisi kurucusu ve MKYK üyesi Cihan Ensarioğlu, partililer ve MKYK üyeleri katıldı. Kongrede 'Mücahit Erbakan' sloganlarıyla kürsüye çıkan Erbakan, Türkiye’de 1994 ruhundan bahsedildiğini, en üst düzeydeki ağızların dahi ‘1994 yılı ruhuna ihtiyacımız var ve 1994 yılına dönmemiz gerekiyor’ dediğini söyledi. 
 
Genel Başkanımız, bizim diğer muhalefet partilerine benzemediğimizi, amacımızın mevcut iktidarın gitmesi anlayışı olmadığını, sorunların çözülmesi ve kim çözerse çözsün anlayışında olduğumuzu bir kez daha ifade etti. Erbakan, “Diyarbakır 1. Olağan İl Kongremiz hayırlı olsun, bu muazzam kalabalık ve coşku, heyecan dolu, tarihi Diyarbakır buluşmamız hayırlı ve mübarek olsun. Diyarbakırlılarla buluşmaktan en büyük sevinci ve bahtiyarlığı yaşıyorum. Biz Yeniden Refah Partisi olarak öncelikle evimizdeki yangına su taşıyacağız. Kendi evimiz cayır cayır yanarken efendim bu yangını kim çıkarttı, bu yangında kimin ihmali olduğu, bu yangının neden çıktığı, bunları konuşup vakit kaybetmek yerine, hesap sormakla uğraşmak yerine, bütün gücümüzü evimizdeki yangını söndürmeye harcayacağız. Bütün gücümüzle önce yangına su taşıyacağız. Önce milletimizin kurtuluşu için koşacağız. Bizler diğer muhalefet partilerine benzemeyiz. Bizim amacımız bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışı değil. Bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıdır” dedi.
 
Türkiye’de 1994 ruhundan bahsedildiğini kaydeden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, en üst düzeydeki ağızlar dahi ‘1994 yılı ruhuna ihtiyacımız var ve 1994 yılına dönmemiz gerekiyor’ dediğini belirtti. Erbakan, “Bizde diyoruz ki, bu milletin istisnasız olarak hepsinin bildiği bir gerçek var. Oda 1994 ruhunun Milli Görüş ruhu olduğu gerçeğidir. Eğer biz bir ülke, devlet ve millet olarak 1994 yılı ruhunu geri istiyorsak, hepimiz Yeniden Refah'çı olmaya mecburuz. Çünkü Milli Görüş Refah'ta ve 1994 ruhunun kaynağı Milli Görüş Yeniden Refah'ta onun için. Bütün milletimizin özlediği 54. hükumetin o efsane hizmetlerini yeniden ve daha fazlasıyla gerçekleştirecek o irade Yeniden Refah Partisi’nde onun için. İkinci 40 yılda Yeniden Refah Partimizin atacağı adımlar var, hep birlikte atacağımız adımlarla yaşanabilir bir Türkiye kurulacaktır. Yeniden Büyük Türkiye’nin öncülüğünde İslâm Birliği kurulacak, İslam Birliği'nin bizim memleketimizin inancının temel değerleri doğrultusunda Adil Bir Dünya, Yeni Bir Dünya kurulacak. Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü kılındığı bir dünya bu çalışmalarla sizlerin gayretiyle kurulacak inşallah. Biz Yeniden Refah'ız, biz Milli Görüş'üz. Maya ve dertlerin ilacı bizdedir. 50 senelik geçmişimiz bunun en açık ispatıdır. Geçmişte yaptık, yine geleceğiz ve yine yapacağız İnşallah” diye konuştu.